Producent hamowni podwoziowych – V-tech Dyno

V-tech produkuje samochodowe hamownie podwoziowe dla aut osobowych, ciężarówek, motocykli oraz mobilne hamownie dla traktorów. Nasze centra sprzedaży z możliwością testowania najnowszych modeli naszych hamowni AWD  znajdują się w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Portugalii i Polsce.


Konkurencyjne ceny hamowni samochodowych i specjalistycznych V-tech Dyno zapewniły nam miejsce lidera polskiego rynku. Hamownie podwoziowe z serii VT obecne są na europejskim rynku już od ponad dekady, pracują także w tak odległych krajach jak Australia czy Kanada i USA. Są to hamownie do chip tuningu, dla instalatorów gazu LPG i CNG oraz hamownie dla stacji diagnostycznych i warsztatów.

Pierwsze nasze hamownie powstały w 1999 roku i od początku cechowały się niespotykaną dokładnością pomiaru oraz niezawodnością. W ciągu kolejnych lat koncepcja mobilnych i stacjonarnych hamowni podwoziowych inercyjnych oraz hamowni z hamulcami elektrowirowymi była sukcesywnie rozwijana przez nasz dział badawczo-rozwojowy, co znacznie rozszerzyło gamę oferowanych typów.

Którą hamownię wybrać - zalety naszych hamowni podwoziowych do samochodów, ciężarówek i traktorów

 • niesamowita dokładność – do 3000 rzeczywistych punktów pomiarowych na sekundę, błąd pomiaru poniżej 0,1 % (w oparciu o zastrzeżoną technologię TrueForce II). Lepiej już się nie da;
 • modularność – możesz kupić hamownię inercyjną, dokupić potem hamulec elektrowirowy, przystawkę do motocykli (dostępna jest też specjalizowana hamownia motocyklowa), dodatkowe czujniki, rozbudować ją do wersji 4x4. A może chcesz mierzyć 1000-konne potwory? Możesz mieć nawet 4 hamulce elektrowirowe - do 2000 KM! - zobacz wideoprezentację;
 • mechaniczna synchronizacja osi w hamowniach 4x4 - masz możliwość mierzenia samochodów z zaawansowanym systemem kontroli trakcji oraz z aktywnym centralnym dyferencjałem;
 • posiadanie wszystkich wymaganych prawem certyfikatów (żaden inny producent w Polsce ich nie ma). Instalujesz i używasz legalnie. Żadna inspekcja nie jest groźna;
 • nasze hamownie podwoziowe wybierane są przez teamy rajdowe i wyścigowe, tunerów i serwisy w całej Europie, od Hiszpanii po Rosję, od Norwegii po Grecję;
 • nasze hamownie podwoziowe są robione przez tunerów dla tunerów – nic nie przebije ich łatwości obsługi. Producent hamowni podwoziowych V-tech Dyno jest firmą-córką V-tech Tuning – specjalistów od chip tuningu samochodów, ciężarówek i traktorów
 • hamownie mają pełne wsparcie naszego serwisu oraz wieloletni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny;
 • upgrade oprogramowania jest darmowy – dopóki hamownia jest objęta naszym serwisem;

Nowości z targów

Autosport 2018

Chcielibyśmy podziękować wszystkim odwiedzającym nasze stoisko na targach Birmingham Autosport International (11-12 stycznia 2018 r.).

Pierwsza na świecie całkowicie modułowa hamownia podwoziowa wywołała więcej zainteresowania niż się spodziewaliśmy. Możliwość dowolnej rozbudowy hamowni z "ośki" do całkowicie zsynchronizowanego AWD (4x4) z czterema hamulcami elektrowirowymi, synchronicznym pomiarem danych z CAN / OBD i pełnym zdalnym sterowaniem zaowocowały kolejnymi zamówieniami.

Przypominamy, że hamownie można oglądać, testować i zamawiać w naszych centrach w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce.


Oferta hamowni podwoziowych

Hamownia podwoziowa VT4

Obecnie oferta obejmuje hamownie jednoosiowe oraz hamownie podwoziowe dla samochodów z napędem 4×4 oparte o samonośną ramę (jedyne takie rozwiązanie na europejskim rynku). Oferowane są zarówno w wersji inercyjnej, jak i obciążeniowej. Są całkowicie modularne - można je rozbudowywać od hamowni inercyjnej jednoosiowej aż do pełnej hamowni 4x4 z 4 hamulcami elektrowirowymi. Dodatkowo w wersji hamowni 4×4 stosuje się nowatorski system mechanicznej synchronizacji przedniej i tylnej osi, co daje możliwość mierzenia najnowszych samochodów wyposażonych w aktywne systemy kontroli trakcji. Uzupełnienie bogatej oferty stanowią hamownie dla jednośladów oraz quadów, hamownie dla ciężarówek oraz hamownia maszyn rolniczych (hamownia do traktorów) z wyjściem mocy, dostarczana w postaci przyczepy.

Wszystkie produkowane hamownie posiadają oznaczenie CE, co oznacza, że są wykonane zgodnie z obowiązującymi europejskimi normami.

Jak wybrać hamownię

Aktualnie w ofercie dostępne są następujące modele:

 • hamownia podwoziowa inercyjna lub obciążeniowa (z hamulcem elektrowirowym) - mobilna, wolnostojąca, z możliwością przetaczania po gładkiej powierzchni
 • hamownia motocyklowa inercyjna mobilna
 • hamownia podwoziowa inercyjna lub obciążeniowa z hamulcami elektrowirowymi (do 2000 KM) wolnostojąca lub do zabudowy w podłodze.
 • hamownia dla traktorów i maszyn rolniczych dopinana do wyjścia mocy – w postaci przyczepy.
 • hamownia dla ciężarówek i autobusów, obciążeniowa jednoosiowa z hamulcami elektrowirowymi.
 • hamownia inercyjna mobilna dla quadów.

Konstrukcja każdej naszej hamowni podwoziowej dla samochodów jest modularna, składa się z „klocków”. Poszczególne modele hamowni można rozbudowywać aż do konfiguracji 4x4 z 4 hamulcami elektrowirowymi i połączeniem osi poprzez dokupienie brakujących modułów.

Ceny hamowni podwoziowych

Ceny naszych hamowni przygotowywane są indywidualnie w zależności od wersji i wyposażenia, potrzebnych czujników i sposobu montażu (wolnostojąca na powierzchni lub instalowana w podłodze). Aby poznać cenę hamowni podwoziowej zgodnej z Państwa oczekiwaniami prosimy o kontakt: +48 12 658 66 66.

Hamownia podwoziowa serii VT-4
facebook